еМагазин

Tag : крадец

Локално

Приведен крадец кој извршил 22 тешки кражби за четири месеци

Редакција
По преземени мерки и дејствија и претходно добиени оператвни сознанија, од страна на полициски службеници од СВР Штип на 18.01.2021 e лишен од слобода П.И.(25)...
Локално

Приведен крадец во Карпош, фатен додека се обидувал да изврши тешка кражба

Редакција
На 11.01.2021 во 20.00 часот на подрачје на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје од слобода е лишен Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал...
Локално

Крадец фатен за еден час по пријавена кражба во автомобил

Редакција
Гостиварската полиција привела лице осомничено за кражба која ја извршил во автомобил еден час претходно. Приведениот се сомничи дека е извршител на повеќе кражби и...
Локално

Крадец фатен на дело во Гостивар

Редакција
На 07.12.2020 во 20.30 часот во трговски центар на ул.„ЈНА“ во Гостивар, полициски службеници го лишиле од слобода М.А.(25) од с.Глумово, скопско, затоа што бил...
Локално

Кривична пријава против охриѓанец кој крадел по куќи во Охрид

Редакција
СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.Ј.(36) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „разбојничка кражба“, три „тешки кражби“ и една...
Локално

Притвор за крадецот кој беше фатен од полицајката која го преплива Вардар за да го уапси

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице, 44-годишен жител на Скопје , за сторено кривично дело – Тешка кражба од...
Локално

Несекојдневен случај во Скопје: Киднапирале крадец откако „олеснил“ казино

Редакција
На 21.05.2019 година околу 20.40 часот во Полициската станица Карпош, М.Ш.(55) од Скопје пријавил дека противправно бил лишен од слобода од лицата М.Н. и Ф....
Локално

Крадец во Прилеп украл мобилни телефони вредни над 5.000 евра

Редакција
Приведен крадец од Прилеп, украдените мобилни телефони во вредност од околу 400.000 денари вратени, информира МВР. „Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно...
Локално

Крадец фатен на дело во Скопје

Редакција
На 29.10.2018 година околу 21.00 часот било пријавено дека во близина на угостителски објект на улица „Орце Николов“ во Скопје, С.И.(40) од Скопје, вработен во...
Локално

Полицајци фатиле крадец на дело

Редакција
На 17.10.2018 година околу 18,00 часот на место викано „Ветарник“ атар на с.Ижиша–Македонски Брод, при извршување на кривично дело „кражба“, од страна на полициски службеници...