еМагазин

Tag : крадец

Балкан

(Вознемирувачко видео) Златар во Атина уапсен за претепување до смрт на крадец

Редакција
Видео од грабежот на златара во центарот на Атина ја шокира Грција, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. На видеото се гледа како крадец, преку...
Локално

Храбро момче бркало крадец по Прилеп

Редакција
На 03.09.2018 година околу 17.20 часот на ул.„Ристе Ристески Ричко“ во Прилеп, во куќата на Б.П.(34) непознато лице извршило разбојничка кражба. Сторителот преку незаклучената влезна...
Локално

Несекојдневен случај: Полицајци затекнале крадец во кафана во Гостивар

Редакција
На 04.09.2018 година околу 03.30 часот полициски службеници од Полициска станица Гостивар го лишиле од слобода Н.И.(34) од гостиварското село Дебреше, кој претходно со употреба...