еМагазин

Tag : мобилни телефони

Бизнис

Бројот на претплатници во мобилната телефонија достигна 2.030.386

Редакција
Бројот на претплатници во мобилната телефонија во државава достигна 2.030.386 заклучно со третиот квартал лани, за 8,71 процент повеќе во однос на претходниот квартал, како...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од 1 јули ќе се укинат тарифите за роаминг за граѓаните на шесте земји од Западен Балкан

Редакција
Инспирирани од Европската Унија, воспоставивме и создадовме средина каде што сите граѓани на земјите од Западен Балкан ќе можат безбедно да ги користат своите мобилни...
Македонија

(ВИДЕО) Затвореници во штипскиот затвор се затвориле во просторија бидејќи им биле одземени мобилни телефони

Редакција
Петмина осуденици вчера околу 18 часот во затворот во Штип се затвориле во една од собите за дневен престој во првото затворско крило. Раководството на...
Локално

Крадец во Прилеп украл мобилни телефони вредни над 5.000 евра

Редакција
Приведен крадец од Прилеп, украдените мобилни телефони во вредност од околу 400.000 денари вратени, информира МВР. „Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно...
Локално

Затвореници во Идризово за да спречат претрес, го предизвикале пожарот

Редакција
Управа за извршување на санкциите информираше дека при претресот во Идризово биле одземени шест мобилни телефони „На 29.10.2018 година, околу 22 часот, по наредба на...