еМагазин
Image default
Локално

Полицајци фатиле крадец на дело

На 17.10.2018 година околу 18,00 часот на место викано „Ветарник“ атар на с.Ижиша–Македонски Брод, при извршување на кривично дело „кражба“, од страна на полициски службеници од Полициската станица Македонски Брод бил затекнат Ф.Т. (32) од Р.Албанија, информира МВР.

Истиот е лишен од слобода и задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Го удрил со возило за да „расчисти“ недоразбирање

Редакција

Кривична пријава за скопјанец: Со објава на Фејсбук ја загрозил сигурноста на пратениците

Никола Осило

Обвинителен предлог за „Убиство на миг” против 22-годишник од скопско

Редакција