еМагазин
Image default
Бизнис

АХВ вработува советници, инспектори и референти, плата до 25.123 денари

Агенцијата за храна и ветеринарство на Република Македонија објави оглас за вработување на седум лица за период до 31.12. 2018 година.

Се бараат кандидати за следниве работни места:

1. Советник за посебни видови храна и адитиви за плата од 25.123 денари.

2. Советник за безбедност на храна за плата од 25.123 денари.

3. Советник за квалитет на храна од животинско потекло за плата од 25.123 денари.

4. Советник-државен инспектор за храна за ПЕ Македонски Брод за
Плата од 25.123 денари.

5. Соработник за контакт со потрошувачите за плата од 22.588 денари.

6: Помлад инспектор за инспекција за храна за ПЕ Битола за плата од 21.067 денари.

7. Виш референт за евиденција и архивирање за плата од 14.981 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Македонска пошта“ вработува 80 лица, плата до 23.381 денари

Никола Осило

Бензините поевтини, а дизелот поскап за половина денар

Редакција

Кој се најде на новата Листа на должници на УЈП?

Редакција