еМагазин
Image default
Локално

Крадец фатен на дело во Гостивар

На 07.12.2020 во 20.30 часот во трговски центар на ул.„ЈНА“ во Гостивар, полициски службеници го лишиле од слобода М.А.(25) од с.Глумово, скопско, затоа што бил затекнат при извршување на кривично дело „кражба“ од продажен објект, информира МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведен гостиварски угостител, бидејќи не го затворил ресторанот во кој имало гости

Редакција

Почина еден од браќата ранети во пукањето пред тетовската болница

Редакција

Хаос на улица „Перо Наков“: Неколкумина продавачи тепале скопјанец

Редакција