еМагазин

Tag : разбојник

Локално

Дрзок разбојник нападнал битолчанка сред улица

Редакција
Секторот за внатрешни работи Битола, Одделението за општ криминал при СВР Битола до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против О.Е.(22) од Битола поради постоење основи...
Локално

Домаќини од Охрид совладале разбојник кој им влегол дома и се заканувал со нож

Редакција
На 23.04.2020 во 13.45 часот на ул.„28 Април“ во Охрид полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Љ.С.(30) од Скопје, бидејќи во Полициска станица...
Локално

Разбојник ограби оболожувалница во Скопје

Редакција
На 10.09.2019 во 22.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во обложувалница на ул.„Благоја Стефковски“ едно лице со закана од вработениот одзело пари, информира...
Локално

Разбојник со закана зел пари и цигари од продавница во Скопје

Редакција
На 08.08.2019 во 00,03 часот во СВР Скопје, било пријавено дека едно лице со закана одзело пари и цигари од продавница на улица „11-ти Октомври“,...
Локално

Разбојник со закана ограбил продавница на „Рузвелтова“

Редакција
На 06.08.2019 во 23,20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Франклин Рузвелт“, во продавница едно лице со закана одзело пари, информира МВР....
Локално

Драма во маркет во Охрид: Повредена продавачка што му се спротиставила на разбојник

Редакција
На 28.07.2019 година околу 16,20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на булевар „Туристичка“ во маркет едно лице се обидело да изврши разбојничка кражба...
Локално

(ВИДЕО) Потег за почит: Полицајка го преплива Вардар за да фати опасен разбојник

Редакција
На 05.07.2019г. во 12.45 часот во Полициската станица Центар од полициска службеничка од СВР Скопје на Кеј Димитар Влахов, под мостот „Око„ бил приведен Б.Ш.(44) од...
Локално

Разбојник му украл торба со пари од „Мерцедес“

Редакција
СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.Е.(50) од с.Форино, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,разбојништво’’, информира МВР. На 21.06.2019 година...
Локално

Разбојник застрелал вработен во бензиска пумпа

Редакција
На 12.03.2019 околу 20.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат од село Бујковци кон село Миладиновци, скопско, непознат сторител се обидел...
Локално

Драма во продавница во Маџари: Разбојник ја нападнал продавачката

Редакција
На 06.02.2019 година околу 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продавница во Маџари непознат сторител се обидел да изврши разбојништво и физички...