еМагазин

Tag : бензиска

Балкан

(Видео) Грабеж како на филм на бензиска пумпа во Мостар

Редакција
Видео од грабеж на бензинска пумпа во Мостар, Босна и Херцеговина, кое го објавија локалните медиуми, стана хит на социјалните мрежи. Pljačka benzinske crpke u...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Уставен ја “замрзна“ изградбата на бензиската на „Пуцко петрол“ во скопски Карпош

Редакција
Уставниот суд изразува сомнеж во уставноста, но и законитоста на Одлуката за ДУП со кој се предвидува изградба на бензинска пумпа спроти базенот „Младост” во...
Бизнис

Рестораните во хотелите и бензинските пумпи од 21 јануари ќе можат да работат и по 21 часот

Редакција
Владата на денешната седница донесе одлука од 21 јануари, рестораните и другите угостителски објекти да работат до 21 часот. Додека пак рестораните и другите угостителски...
Локално

Детали од МВР: „Играле“ ножеви и пиштоли на бензиска во Гази Баба, двајца повредени

Редакција
На 06.01.2021 во 19.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на бензинската пумпа на подрачје на Гази Баба има едно повредено лице,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Макпетрол АД продолжува да инвестира во сопствените капацитети, комплетно реновирана бензинската станица во Битола

Редакција
Следејќи ги светските стандарди во трговијата со нафтени деривати, како и потребите на своите потрошувачи, Макпетрол АД постојано се труди да имплементира новини во своето...
Локално

Србин излегол од автобус на бензиска и го претепал

Редакција
На 04.04.2019 во 07.30 часот во СВР Куманово бил приведен и задржан Д.П.(25) од Република Србија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка...
Локално

Разбојник застрелал вработен во бензиска пумпа

Редакција
На 12.03.2019 околу 20.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат од село Бујковци кон село Миладиновци, скопско, непознат сторител се обидел...