еМагазин
Image default
Локално

Разбојник застрелал вработен во бензиска пумпа

На 12.03.2019 околу 20.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат од село Бујковци кон село Миладиновци, скопско, непознат сторител се обидел да изврши разбојништво над С.С., вработен во бензинска пумпа и испукал куршум во него, по што побегнал, информира МВР.

На С.С. му е констатирана телесна повреда во болницата „Свети Наум Охридски“, а во врска со случајот  приведено е едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тешко повреден малолетник по удар од возило на МВР

Никола Осило

Скопјанец нападнат со остар предмет на улица

Никола Осило

Гореа „БМВ“ и „Тојота Јарис“ на паркингот кај СЦ „Борис Трајковски“

Никола Осило