еМагазин
Image default
Бизнис

Никола Туџаров продаде акции во Реплек

Од Реплек АД Скопје преку Македонската берза соопштија дека друштвото Настел дооел се стекна со нови 1.200 акции и сега поседува 2.432 или 9,38%.

-Акционерот Никола Туџаров, кој беше сопственик на 1.500 акции или 5,79%, продаде 1.200 акции и сега поседува 300 акции или 1,16%, велат од компанијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) „Реплек АД“ отвори нов погон – инвестиција вредна три милиони евра во зголемување на производството и модернизација

„Реплек АД“ со раст на приходите од продажба за 5,7 отсто во првиот квартал од годината

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Драгица Јовановска и Владо Камбовски именувани за членови на Надзорниот одбор на ТТК Банка

Редакција

Струмичка Кланица со ладилник со зголемена добивка во првиот квартал

Редакција

Патничките возови нема да сообраќаат за викенд

Редакција