еМагазин
Image default
Локално

Нов инцидент во училиштето Арсениј Јовков: Неколкумина му се нафрлиле на еден ученик

На 28.12.2018 година околу 17.00 часот пријавено е дека во средното училиште “Арсени Јовков“- Скопје, кај капијата од училиштетото, неколку ученици физички нападнале 16- годишен ученик, информира МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Со нож прободен ученик од средното училиште „Арсениј Јовков“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штипјанец сакал да замени фалсификувани евра

Никола Осило

Кривични пријави за полицаец и цариник, син и татко од Струмица

Редакција

ЈСП со апел до несовесните возачи: Паркирајте прописно, автобусите не можеа да стигнат до Средно Водно

Редакција