еМагазин
Image default
Локално

Тројца скопјани тепале двајца полицајци

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Г.Б.(51), В.Н.(30) и А.Д.(26), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење на работи на безбедноста“, информира МВР.

На 24.08.2018 година околу 01.15 часот пред угостителски објект на улица „Црвена скопска општина“ во Скопје, пријавените физички нападнале двајца полициски службеници кои преземале мерки по пријава за нарушување на јавниот ред и мир со пуштање гласна музика.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Советот на Општина Дебар за почесни граѓани прогласи петмина експерти од Албанија

Редакција

Црн ден за пешаците во Кавадарци: Повредени девојче и старец

Никола Осило

Излетал од патот со „БМВ320“