еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 30 случаи на заразени од корона вирусот, најмногу во Скопје

Нови 30 случаи на заразени од корона вирусот се регистрирани во последните 24 часа од направени 426 тестирања, соопшти Министерството за здравство.

Нови случаи има во: Скопје-11, Куманово-2, Штип-1, Прилеп-3, Тетово-6, Велес-5, Битола-1, Охрид-1.

Вкупната бројка на дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата на корона вирусот изнесува 1.792.

Досега во земјата се направени вкупно 21.436 тестирања на Ковид -19.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Убава вест: Уште само 21 здравствен работник во Македонија заболен од коронавирусот

13 лица од новите случаи на заразени со коронавирусот имале контакт со потврден случај

Скопјанката која почина од коронавирусот имала претходни заболувања

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Унгарското МНР за изјавата на Хан за Груевски: Тој да се грижи за проширувањето, а не за законските процеси во земјите членки

Редакција

Се излеваат Вардар, Крива Река и Пчиња: УХМР предупредува на внимателно движење покрај реките

Редакција

Сите детали: Првомајскиот викенд со скратен полициски час

Редакција