еМагазин
Image default
Локално

Охриѓанец сакал да ограби жена среде улица

Секторот за внатрешни работи Охрид до Основното јавно обвинителство Охрид поднесе кривична пријава против лицето Г.П.(41) од Охрид поради сомнение за сторено кривично дело ,,тешка кражба на дрзок начин” казниво по член 236 став 3 од Кривичниот Законик, информира МВР.

Пријавениот на 12 август на улица „Булевар Македонски Просветители“ со намера да се стекнe со противправна имотна корист, на оштетената С.И. од Охрид од рака насилно и го отргнал најлонското ќесе во кое имало чанта со пари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кај затвореник во затворот во Струга пронајдени 250 грама марихуана

Редакција

Нападнат полицаец пред кабаре во Охрид

Редакција

Неексплодирана граната од Првата светска војна пронајдена во Битола

Редакција