еМагазин
Image default
Бизнис

Џон Кирил Јоновски купи 439 акции од винарската визба „Тиквеш“

Винарска визба „Тиквеш“ АД Скопје преку Македонската берза информира дека членот на Управниот одбор Џон Кирил Јоновски во изминатите 30 дена изврши купување и се стекна со 439 обични акции издадени од Винарска визба „Тиквеш“ АД Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Можно ли е шокот во турската економија да се прелее во Македонија

Никола Осило

Листа должници на УЈП: Познати бизнисмени, фудбалски клубови и општини должат милиони неплатен данок

Никола Осило

Владата вработува посебен советник за труд на премиерот Зоран Заев, плата од 50.000 денари

Никола Осило