еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈП за државни патишта вработува 13 државни службенци од албанска, турска и ромска националност

Јавното претпријатие за државни патишта објави оглас за вработување на 13 државни службенци од албанска, турска, ромска и други националности, согласно годишната програма.

Се бара советник за инвестиции и градба на патишта со средства од РМ, Одделение за инвестиции и градба на патишта со средства од РМ, Сектор за инвестиции со средства од РМ, двајца извршители, советник за инвестиции и градба на патишта со средства од МФИ, Одделение за инвестиции и градба на патишта со средства од МФИ, Сектор за инвестиции со средства од МФИ, пет извршители, советник за изработка и следење на проектна документација со средства од РМ, Одделение за техничка подготовка и планирање со средства од РМ, Сектор за инвестиции со средства од РМ, еден извршител, советник за подготовка на тендери со средства од МФИ, Одделение за подготовка на тендери за проекти финансирани со средства од МФИ, Сектор за инвестиции со средства од МФИ, двајца извршители, раководител на Одделение за заштита на животна средина и социјални аспекти, Сектор за инвестиции со средства од МФИ, еден извршител, советник за заштита на животна средина, Одделение за заштита на животна средина и социјални аспекти, Сектор за инвестиции со средства од МФИ, еден извршител, советник за инвестиции од делот за електроенергетски објекти, Одделение за инвестиции и градба на патишта со средства од МФИ, Сектор за инвестиции со средства од МФИ, еден извршител.

Платите се до 38.012 денари.

Повеќе детали ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Опожарена влезната врата на бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола

Редакција

(Видео+Фото) Историски моменти во тенисот: Федерер ја заврши кариерата, плачат заедно со Рафа со кого имаат одиграно безброј антологиски мечови

Редакција

Бројката на изолирани како претпазливост од корона вирус од осум се зголеми на 12, помеѓу нив и две деца

Редакција