еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈП за државни патишта вработува 84 инкасанти на патарина, плата до 19.760 денари

Јавното претпријатие за државни патишта распиша оглас за вработување 84 работници на определено време до 31.12. 2019 година.

Се бараат 84 кандидати за  за работното место инкасант за наплата на патарина, во Одделението за наплата на патарина и контрола, во Секторот за одржување, заштита на патишта и наплата на патарина.

Основната плата изнесува 19.760 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

32 случаи на заболени со коронавирусот во Македонија се импортирани од надвор

Редакција

Силјановска не му честита на Пендаровски: Бројките говорат за пораз, но не се чувствувам поразена

Редакција

“Марко е херој. Марко е голем херој!“: Твитер се разнежни за малиот Пејчиновски

Редакција