еМагазин
Image default
Локално

Починал откако со мопед удрил во бандера во Охрид

На 05.03.2019 година во 13.30 часот на крстосница од улиците „7-Ноември“ и „Бекир Алириза“ во Охрид мопед „Томос Спринтер“ без регистарски ознаки, управуван од Т.Ш. (71) од село Велгошти, охридско, излетал од патот и удрил во бандера, информира МВР.

Со возило на Итна медицинска помош Т.Ш. бил пренесен во Општата болница-Охрид каде од здобиените повреди починал. Увид на местото на местото извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Охрид. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено за обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Расцветаа јапонските цреши во Скопје

Редакција

Остар предмет употребен во тепачка меѓу Македонец и Пакистанец во затворот Идризово

Никола Осило

Ги блокирале сред автопат со „Порше“ и „Мерцедес“ и ги нападнале

Никола Осило