еМагазин
Image default
Да помогнеме

Половина од сумата за лекување на Симона Николова е собрана, потребни се уште средства

Половина од сумата која што е потребна за лекување на Симона Николова е собрана, преостануваат уште половина од средствата кои се потребни.

„Дојдовме до 8.000 евра. Ако се трудиме сите заедно со истово темпо, брзо ќе стигнеме до целта. Ви благодарам за сите за помошта и поддршката“, напиша Симона на нејзиниот фејсбук-профил.

Како што веќе објави „еМагазин“, Симона е 25 годишна девојка од Скопје која боледува од фридрикова атаксија (нарушување на нервниот систем и немање на рамнотежа на телото).

Потребни ѝ се средства за пресадување на матични клетки во Кина, третманот чини 18.000 долари.

Број за донации на

Т-Мобиле 143 191.

ВИП 143 467

жиро сметката на Стопанска банка АД Скопје 200003308310704

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ:

Комплетирани телефонските броеви за донации за Симона, девојката која по пад од точак заврши во количка

Отворен број на Т-Мобиле за донации за Симона, девојката која по пад од точак заврши во количка

Исповед на Симона: По пад од точак, како растев почнав да губам рамнотежа и завршив во количка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Му требаме на семејството: Деветгодишно девојче се грижи за нејзините, во куќа која се распаѓа

Редакција

Караџовска: Од здрава, весела, енергична, позитивна жена се разбудив во болница без две нозе

Редакција

Дојчинова Андреева: 2019 година сите ја дочекавте во еуфорија, јас ја чекав во тага

Редакција