еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешниот телохранител на Мијалков, Драганчо Стоименов избегал од домашен притвор

Поранешниот телохранител на екс-шефот на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, Драганчо Стоименов избегал од домашен притвор.

„На лицето Судот му одредил мерка куќен притвор и според надлежноста полицијата неколку пати во текот на денот прави проверка. При последната проверка извршена вчера е констатирно дека лицето не е дома, односно не ја почитува мерката на Судот и затоа веднаш е известен Судот“, велат од МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апелација ја уважи жалбата на Сулејман Реџепи во врска со назначувањето на Скендер Бузаку за нов поглавар на Исламската верска заедница

Редакција

Граничен полицаец ранет од негов колега при чистење на службениот пиштол

Редакција

МВР со детали: За што се товарат поранешните министри за земјоделство?

Никола Осило