еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Порше лизинг“ го доби тендерот за набавка на возило на СОЗР на Владата

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија по распишаниот тендер за набавка на патничко моторно возило склучи договор со друштвото за лизинг „Порше лизинг“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.431.368 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Павле Гацов: Не сум бил и нема да бидам дел од кабинет, aнгажманот е експертски со точно определен делокруг на експертиза

Редакција

Собранието на авиобилети ќе потроши 13.000.000 денари

Никола Осило

Просечната плата за еден месец се зголемила за 398 денари

Никола Осило