еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер-реакции за девојчето кое се удави, бегајќи од куче скитник: За смртта, виновни се институциите

Македонија ја потресе голема трагедија, смртта на тинејџерката од гостиварско која се удави во реката Вардар, бегајќи од куче скитник.

Социјалните мрежи експлодираа од најразлични реакции за овој трагичен наста, а Ви пренесуваме како на несреќата гледаат твитерџиите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Таравари единствен градоначалник во Македонија кој директно работи на проблемот со кучињата скитници

Детали од МВР за девојчето кое се удави во Вардар бегајќи од куче-скитник

Детали од Обвинителството: Девојчето кое се удави било нападнато од куче кога се враќало од училиште

Проблемот со уличните кучиња станува алармантен: Треба ли уште некој да загине, за да се реши

Девојче од Гостиварско се удави во Вардар, бегајќи од куче скитник

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Нема починати од Ковид-19 во изминатото деноноќие

Редакција

Градот Скопје утре ќе распише нов повик за вклучување на приватните автобуски превозници во јавниот превоз

Редакција

Владата си гази на програмата: Праведниот данок преку ноќ стана неправеден во корист на богатите

Редакција