еМагазин
Image default
Бизнис

Пожар во дирекцијата на „Скопски пазар“

На 25.11.2018 година во 23,10 часот било пријавено дека во Скопје на улица „Перо Наков“, во објектот на дирекцијата на АД “Скопски пазар”, избувнал пожар. Пожарот бил изгаснат од екипа на Противпожарна единица Скопје, информира МВР.

Извршен е увид на местото на настанот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Претседателката на ССК, Арсовска: По чија мерка ќе се кројат постапките за јавни набавки?

Редакција

„Макошпед“ оствари добивка од 7,9 милиони денари

Никола Осило

Агенцијата за лекови вработува четири лица, плата до 23.258 денари

Никола Осило