еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Пратениците пред избори ги сменија границите на две изборни единици

Пратениците на синоќешната седница пред избори, со 75 гласа „За“ ги донесоа измените во Изборниот законик.

Со овие измени се менуваат границите на изборните единици Шест и Пет, па така сега општините Дебар и Маврово-Ростуше ќе бидат во петта, наместо во шестата изборна единица.

На измените пред утрешното распуштање на македонското Собрание инсистираа од владејачката ДУИ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Османи за грчки „Етнос“: Сакаме битката да ја водиме со опозицијата, но ако треба тоа ќе го направиме и без нив

Редакција

„Декра Арбеит“ го доби тендерот на Град Скопје за привремени вработувања „тежок“ 74.000 евра

Никола Осило

На продажба атрактивен деловен и магацински простор на „Авиоимпекс“

Никола Осило