еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Прилепска пивара со намалена добивка

Во првите шест месеци од годината Прилепска пивара АД Прилеп има добивка од 67.957 илјади денари, покажува неревидираниот Билан на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Лани во истиот период компанијата имала добивка од 105.889 илјади денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Агенцијата за храна и ветеринарство вработува 13 службеници

Редакција

Просечната нето-плата во јуни 31.869 денари

Редакција

Логистичкиот центар на Лидл во Куманово ќе биде готов најдоцна за година ипол

Редакција