еМагазин
Image default
Локално

Притвор за гевгеличанец кој силувал малолетничка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гевгелија поднесе кривична пријава против А.В.(23) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“, информира МВР.

Од страна на судијата на претходна постапка при Основен Суд Гевгелија одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена и тој бил спроведен во Казнено-поправната установа – Затвор Гевгелија.

Пријавениот, на 23.02.2020 околу 13.00 часот во Гевгелија со употреба на сила извршил обљуба врз малолетно девојче од Гевгелија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обвинение за 12 лица за употреба на фалсификувани потврди за ПЦР тестови

Редакција

Поради физички напад врз сопругот, во Делчевско приведена 32 годишна жена

Редакција

Скопјанец физички нападнал полицаец кој сакал да го легитимира

Редакција