еМагазин
Image default
Да помогнеме

Потребни се еден кубик даски и ќерамиди, за сонот за куќа на едно семејство да стане реалност

„Вистински дела на љубезноста“ на нивниот твитер-прфил објавија дека се потребни еден кубик даски и ќерамиди за да се заврши куќа на семејството Џајковиќ.

„На чекор до исполнување на сонот на семејство Џајковиќ. Апел до сите хумани луѓе да ни помогнат кон достигнување на целта! 1 кубик даски и ќерамиди, се нештата што ни требаат овој пат,“ пишува на твитер профилот на „Вистински дела на љубезноста“.

фото: Твитер/Вистински дела на љубезност

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хуманитарен базар во училиштето „Нова“ за помош на Дневниот центар за деца на улица

Редакција

(Фото) Дечиња од Охрид, од врата на врата собираат пари за Сара, а кон акцијата се приклучи и такси-компанијата Де лукс

Редакција

Бројот за донации за Јасна е продолжен до 7 септември

Редакција