еМагазин
Image default
Локално

Разбојници ограбиле момчиња, па сакале да ги тепаат полицајците

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Д.(21) и М.С.(22), двајцата од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „разбојништво“ и „спречување службено лице во вршење службено дејствие“, информира МВР.

На 14.10.2019 во Тетово, пријавените физички ги нападнале С.И.(19) и 17-годишен малолетник, двајцата од Тетово, и им одзеле пари и мобилен телефон. Истиот ден, при нивно лишување од слобода, тие давале отпор и се обиделе физички да ги нападнат полициските службеници.

Тешко повреден скопјанец кој работел со виљушкар.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со пиштол се расчистувала сметка во угостителски објект на плоштад Македонија

Никола Осило

Црн ден за моторџиите во Охрид: Тешко повредени малолетник и момче

Никола Осило

Масовна тепачка меѓу две групи во скопскиот Аква парк

Никола Осило