еМагазин

Tag : разбојници

Локално

Разбојници дрско краделе чанти од жени во центарот на Скопје

Редакција
На 24.10.2020 во 20,34 часот О.Ѓ. пријавила дека во ценатрот на Скопје три лица физички ја нападнале и и одзеле чанта, информира МВР. Истиот ден...
Локално

Разбојници ограбиле момчиња, па сакале да ги тепаат полицајците

Редакција
СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Д.(21) и М.С.(22), двајцата од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „разбојништво“ и „спречување службено...
Локално

Притвор за двајца разбојници кои „филмски“ ја ограбиле заложната куќа „Астра кредити“

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица осомничени дека вчера извршиле разбојништво во заложна куќа. „Лицата на возраст од...
Локално

Двајца разбојници ограбиле фирма во Скопје

Редакција
На 06.09.2019 околу 12,55 ч. во СВР Скопје било пријавено дека во фирма на ул.„Кемал Сејфула“, две лица извршиле разбојништво и одзеле пари, информира МВР....
Локално

Разбојници му зеле мобилен во Градскиот парк во Скопје

Редакција
На 29.08.2019 во 02.15 часот во Полициската станица Карпош, П.Х.(18) од Скопје пријавил дека во Градскиот парк две лица со закана му одзеле мобилен телефон,...
Локално

Фатени двајца разбојници кои дрско ограбиле малолетници на „Партизанска“

Редакција
СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Ј.(18) и П.Ш.(17), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, информира МВР. На...
Локално

Разбојници „олесниле“ казино во Скопје

Редакција
На 25.04.2019 година во 04.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека две лица извршиле разбојништво во казино на ул.„Метрополит Теодосиј Гологанов“ и одзеле пари,...
Локално

Тројца разбојници го ограбиле на „Партизанска“

Редакција
На 26.02.2019 во 18.40 часот во СВР Скопје, А.А.(24) од Скопје пријавил дека околу 18.00 часот на булевар „Партизански Одреди“ три лица извршиле разбојништво над...
Локално

Вооружени разбојници ја ограбиле „Халк банка“ на Качанички пат

Редакција
Маскирани вооружени разбојници пред околу два часа ја ограбиле екоспозитурата на „Халк банка“ на Качанички пат кон Визбегово. Според првичните информации, вооружените лица влегле во...
Локално

МВР откри осумчлена банда млади разбојници

Редакција
СВР Штип расветли пет кривични дела извршени во периодот од 15.01.-19.01.2019 година на подрачјето на ПС Штип од кои три „тешка кражба на дрзок начин“,...