еМагазин

Tag : Астра кредити

Локално

Притвор за двајца разбојници кои „филмски“ ја ограбиле заложната куќа „Астра кредити“

Никола Осило
Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица осомничени дека вчера извршиле разбојништво во заложна куќа. „Лицата на возраст од...