еМагазин
Image default
Локално

Фатени двајца разбојници кои дрско ограбиле малолетници на „Партизанска“

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Ј.(18) и П.Ш.(17), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, информира МВР.

На бул.„Партизански Одреди“ во Скопје, пријавените извршиле разбојништво врз двајца малолетници, при што им одзеле пари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Му го украле „Аудито“ од Рузвелтова: Го оставил да работи дури пропазари

Никола Осило

По пожарот во Кисела Вода, 9 пациенти хоспитализирани на Клиниката за токсикологија

Редакција

(Фото) Аква-паркот во Скопје почнува со работа во петок

Редакција