еМагазин
Image default
Локално

Разбојници „олесниле“ казино во Скопје

На 25.04.2019 година во 04.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека две лица извршиле разбојништво во казино на ул.„Метрополит Теодосиј Гологанов“ и одзеле пари, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нападнат контролор на ЈСП

Никола Осило

Приведени двајца Кубанци при обид илегално да ја преминат границата кон Грција

Никола Осило

Загорено тенџере со месо вознемири станари во Аеродром

Редакција