еМагазин
Image default
Локално

Двајца разбојници ограбиле фирма во Скопје

На 06.09.2019 околу 12,55 ч. во СВР Скопје било пријавено дека во фирма на ул.„Кемал Сејфула“, две лица извршиле разбојништво и одзеле пари, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Несекојдневен случај: Германка во Свети Николе со 14-годишниот син сакале да ограбат менувачница

Никола Осило

Приведен млад скопјанец поради физички напад на полицајци

Никола Осило

Кривична пријава за гинеколог од Велес која зела поткуп, па се пишманила

Никола Осило