еМагазин
Image default
Свет

(ВИДЕО) САД: Сериски убиец призна 90 убиства

Американец, кој од 2014 година се наоѓа на отслужување доживотна робија поради убиство на три жени, призна повеќе злосторства извршени во изминатите четири децении.

Американскиот сериски убиец призна дека извршил 90 убиства ширум САД во изминатите четири децении, поради што е покрената истрага.

ФБИ верува дека 78-годишниот Самјуел Литл, кој веќе се наоѓа в затвор, е еден од најсмртоносните сериски убијци во историјата на САД.

Службите ширум земјата сега вршат споредба на неговите зборови со убиствата на повеќе десетици жени од 1970 до 2005 година. Полицијата тврди дека досега има докази за поврзаност на Литл со 34 убиства.

МИА/Фото: Getty images/видео: CBS News

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Џорџ Сорос и други милијардери бараат данок на богатство во САД

Редакција

(Видео) Убиен вработен во штабот на париската полиција откако заклал четири полицајци

Никола Осило

(Видео) Путин постигна пет гола во хокеј-натпревар на Црвениот плоштад

Никола Осило