еМагазин

Tag : сериски

Свет

(ВИДЕО) Прв сериски убиец на Кипар: Војник уби седум жени, меѓу кои и осумгодишно девојче

Редакција
Маж од Кипар призна дека убил шест жени и едно девојче на шестгодишна возраст и стана прв сериски убиец на овој остров. Станува збор за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Жив си затоа што имаш неквалитетни органи“: Твитер за наводните трговци со органи и сериски убиец во Скопје

Редакција
Лавина од реакции по социјалните мрежи по шпекулативните информации дека во Скопје наводно има сериски убиец и трговци со органи. Информациите кои масовно се шират...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

По исчезнувањето на неколку лица во Скопје: На социјалните мрежи се шири паника за сериски убиец и трговци со органи

Редакција
По исчезнувањето на неколку лица во Скопје, од кои дел се пронајдени мртви, во недостаток на официјални информации и повеќе детали, молскавично одредни лица на...
Свет

(ВИДЕО) САД: Сериски убиец призна 90 убиства

Редакција
Американец, кој од 2014 година се наоѓа на отслужување доживотна робија поради убиство на три жени, призна повеќе злосторства извршени во изминатите четири децении. Американскиот...