еМагазин
Image default
Бизнис

„Сава Осигурување“ ја зголеми добивката

„Сава Осигурување“ во текот на минатата година оствари добивка од 25,9 милиони денари, што е зголемување во однос на претходната година кога добивката на компанијата изнесувала 24,4 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Фото: Фејсбук/Сава Осигурување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Граѓаните се повеќе пријавуваат во УЈП: Ресторани, маркети, фризерски студија, бутици не издаваат фискални сметки

Редакција

ТТК Банка ќе дели бруто-дивиденда од 105 денари по акција

Никола Осило

„СВ-Инвест“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за помошна механизација во РЕК Битола тежок 53 милиони денари

Никола Осило