еМагазин
Image default
Бизнис

Се зголемува максималната исполнетост на капацитетот на отворените и затворените простори

Влада одобри да се зголеми максималната исполнетост на капацитетот на отворен и затворен простор од досегашниот најмногу до 50 отсто, на најмногу до 75 проценти, со задолжително носење на заштитни маски за културни настани – театри, кина, филхармонија, како и семинари, обуки, состаноци, конференции и слично.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Фруктал Мак“ оствари добивка од 11,4 милиони денари за девет месеци

Редакција

Во третиот квартал со воз превезени 68.000 патници, 199.184 со авион

Редакција

„Лукоил“ го доби тендерот на Собранието за набавка на гориво

Редакција