еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Серта“ го доби мултимилионскиот тендер за „чистење“ на објектите на државната управа

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија по распишаниот оглас за одржување на хигиена и тековно одржување на објектите на државната управа склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Серта“ ДООЕЛ увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 247.799.178 денари или околу 4 милиони евра.

Фото: Kickstarter

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дискреционите зголемувања на платите во јавниот сектор ја „билдаат“ просечната плата

Редакција

„Мислиш вест од Фчерашни е!!!“: Твитер реакции за Камчев, кој ги бодреше Вардарци во живо во Келн

Редакција

Раст на прометот на Македонската берза во септември

Редакција