еМагазин
Image default
Локално

Со возило „искривил“ бандера на улица Јордан Мијалков

На 25.04.2019 година во 03.00 часот на улица „Јордан Мијалков“ во Скопје, патничко возило „Пежо 307“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(37) од Делчево, излетало од коловозот и удрило во бандера, информира МВР.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот Д.С., кој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде му била укажана лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Девојче во Илинден почина од струен удар од жици на вагон

Редакција

Нема бомба: Оставен куфер на автобуската во Скопје предизвика паника

Редакција

Сопружници се степале и демолирале изнајмена викендица во Маврово

Редакција