еМагазин

Tag : бандера

Македонија ТОП СТОРИИ

Некои пожари се предизвикани од искрење на жици на бандери или далекуводи

Редакција
Во неколку случаи е утврдено дека пожари се настанати поради искрење помеѓу жици на бандери или далекуводи, поради што во тек е изработка на барање...
Локално

Тешко повреден возач откако со „Мерцедес“ удрил во бандера

Редакција
На 08.07.2019 година во 21.50 часот на регионален пат Градец-Гостивар, во село Неготино, Б.О.(18) од село Неготино, управувајќи патничко возило „Мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки,...
Локално

Со возило „искривил“ бандера на улица Јордан Мијалков

Редакција
На 25.04.2019 година во 03.00 часот на улица „Јордан Мијалков“ во Скопје, патничко возило „Пежо 307“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(37) од Делчево,...
Локално

Несекојдневен случај: Во пожар од бандера изгореа „Пасат“ и „Ауди А6“

Редакција
На 28.12.2018 година во 02,40 часот во Скопје на улица „Кринска“, поради самозапалување на електрични кабли и сандаче на бандера настанал пожар, од кој биле зафатени и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бандера за струја во едно село близу Благоевград е „адресата“ на илјадници Македонци со бугарски пасош

Редакција
Бандера за струја во едно село близу Благоевград е „адресата“ на илјадници Македонци со бугарски пасош, како дел од големата шема за продавање бугарски државјанства...