еМагазин
Image default
Локално

Тешко повреден возач откако со „Мерцедес“ удрил во бандера

На 08.07.2019 година во 21.50 часот на регионален пат Градец-Гостивар, во село Неготино, Б.О.(18) од село Неготино, управувајќи патничко возило „Мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во бандера, информира МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот Б.О. и бил пренесен во Медицински центар Гостивар.  Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пломба на угостителски објект во Гостивар, се забавувале со музика во живо

Редакција

Ограбена обложувалница во Скопје

Редакција

Лишени од слобода две лица кои нападнаа и избодеа со нож сопственик на кафе бар во Дебар

Редакција