еМагазин
Image default
Локално

Со влекач „Сканиа“ ја „реновирал“ кабината на патарината кај Градско и побегнал

На 09.07.2019 година во 00.31 часот на наплатната станица „Градско“ влекач „Сканиа“ со косовски регистарски ознаки со приколка, управуван од засега  непознат возач, откако ја платил патарината, тргнал и со десната страна од возилото удрил во наплатната кабина, со што предизвикал штета на наплатната кабина, информира МВР.

После тоа, возачот не застанал и продолжил со движење кон Велес. Увид на местото извршила екипа од СВР Велес.  Се работи на расчистување на случајот.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тешко се повредил откако паднал од зграда во Гостивар

Редакција

„Љубовна драма“ меѓу вработени во Општина Карпош заврши со крвава пресметка со нож и отказ

Редакција

Основец од Крива Паланка на училиште дошол со нож

Редакција