еМагазин

Tag : кабина

Балкан

Драма на солунското небо: Пожар во пилотска кабина приземји авион на „Рајанер“ со 164 патници кој летал за Атина, а слета во Солун

Редакција
Поради пожар во пилотската кабина, авион на компанијата „Рајанер“ синоќа принудно слетал на аеродромот во Солун, а сите 164 лица, патници и членови на екипажот...
Локално

Со влекач „Сканиа“ ја „реновирал“ кабината на патарината кај Градско и побегнал

Редакција
На 09.07.2019 година во 00.31 часот на наплатната станица „Градско“ влекач „Сканиа“ со косовски регистарски ознаки со приколка, управуван од засега  непознат возач, откако ја...
Локално

(Видео) Алпинистичкo-спасувачка показна вежба на Водно: Како се спасуваат заглавени патници во кабини на жичарници

Редакција
Денеска на падините на Средно Водно преку две показни вежби беше презентирана подготвеноста на нашите служби за спасувачки операции, во конкретниот случај спасување на заглавени патници...