еМагазин

Tag : пилот

Балкан ТОП СТОРИИ

Грција згрозена: Пилот ја уби сопругата и го обеси семејното куче

Редакција
Топ вест во Грција деновиве е убиството на Каролин Крауч (20), која има и британско државјанство. Приказната е ударна во грчките медиуми, пренесува дописникот на...
Балкан

Драма на солунското небо: Пожар во пилотска кабина приземји авион на „Рајанер“ со 164 патници кој летал за Атина, а слета во Солун

Редакција
Поради пожар во пилотската кабина, авион на компанијата „Рајанер“ синоќа принудно слетал на аеродромот во Солун, а сите 164 лица, патници и членови на екипажот...
Македонија

Сексуално образование за прв пат во македонските училишта

Редакција
На вчерашната седница, Владата ја прифатила Информацијата на Министерството за образование и наука за воведување пилот програма за сеопфатно сексуално образование во 9-тиот степен на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Капетан на „боинг 737“ отвора професионална школа за пилоти во Штип

Редакција
Капетанот на „боинг 737“, Раде Ивановски, и неговите двајца синови го живнаа небото над Штип. Откако Ивановски на 31 август свечено го отвори хангарот на...
Балкан

(Фото) Испишана историја во српското воздухопловство: Комплет женски екипаж на летот кон Париз

Редакција
Прв пат во историјата на воздухопловството во Србија, во авион на „Air Serbia“, леташе комплетно женска постава. Пилот на летот кон Париз била Весна Алексиќ,...