еМагазин

Tag : пилот

Македонија

Сексуално образование за прв пат во македонските училишта

Редакција
На вчерашната седница, Владата ја прифатила Информацијата на Министерството за образование и наука за воведување пилот програма за сеопфатно сексуално образование во 9-тиот степен на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Капетан на „боинг 737“ отвора професионална школа за пилоти во Штип

Редакција
Капетанот на „боинг 737“, Раде Ивановски, и неговите двајца синови го живнаа небото над Штип. Откако Ивановски на 31 август свечено го отвори хангарот на...
Балкан

(Фото) Испишана историја во српското воздухопловство: Комплет женски екипаж на летот кон Париз

Редакција
Прв пат во историјата на воздухопловството во Србија, во авион на „Air Serbia“, леташе комплетно женска постава. Пилот на летот кон Париз била Весна Алексиќ,...