еМагазин

Tag : Air Serbia

Балкан

(Фото) Испишана историја во српското воздухопловство: Комплет женски екипаж на летот кон Париз

Редакција
Прв пат во историјата на воздухопловството во Србија, во авион на „Air Serbia“, леташе комплетно женска постава. Пилот на летот кон Париз била Весна Алексиќ,...