еМагазин

Tag : бугарски пасош

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Македонскиот претставник за Евровизија, Гарванлиев има и бугарски пасош, неговата баба била Бугарка

Редакција
Македонскиот претставник за Евровизија, Васил Гарванлиев во интервју кое се споделува на социјалните мрежи, вели дека има бугарски пасош, бидејќи баба му била по потекло...
Македонија

Петар Богојески немал бугарски пасош: Каракачанов веќе ја преминува црвената линија

Редакција
Петар Богојески од Македониски концепт ги отфрла лажните наводи и невистини изнесени од  бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов дека Богојески има бугарски пасош, реагира Богојески. „Каракачанов...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Како Македонци, Косовари, Молдавци, Албанци, Арапи без бугарски корени си купија бугарски пасош

Редакција
Бугарската министерката за правда Десислава Ахладова денеска во бугарскиот Парламент, информираше дека од 1 јануари 2010 година до 22 октомври 2020 година околу 78.000 македонски...
Македонија ТОП СТОРИИ

За 10 години 66.000 Македонци земале бугарски пасош повикувајќи се на “бугарско потекло„

Редакција
Бугарската министерката за правда Десислава Ахладова во бугарскиот Парламент информираше дека од 1 јануари 2010 година до 22 октомври 2020 година околу 78.000 македонски државјани...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бандера за струја во едно село близу Благоевград е „адресата“ на илјадници Македонци со бугарски пасош

Редакција
Бандера за струја во едно село близу Благоевград е „адресата“ на илјадници Македонци со бугарски пасош, како дел од големата шема за продавање бугарски државјанства...