еМагазин
Image default
Локално

Старец со „Твинго“ удрил старец и побегнал

На 29.08.2018 година околу 08,40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улица “Борис Сарафов“ патничко моторно возило “Рено Твинго“ со скопски регистерски ознаки управувано од З.Б.(77) од Скопје удрилo во пешак Д.П.(73) од Скопје кој по незгодата со возилото го напуштил местото на настанот, информира МВР.

Д.П. со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ каде од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

28-годишно момче од Македонска Каменица загина возејќи мотор

Редакција

(Фото) Шилегов ја пречека со цвеќе: Данела Арсовска официјално ја презеде градоначалничката функција на Град Скопје

Редакција

Каменувани две канцеларии на СДСМ во Прилеп

Редакција