еМагазин
Image default
Локално

Прилепчанец почина на брегот на Охридското езеро

На 29.08.2018 година околу 10,30 часот во Охридското езеро на М.М.(78) од Прилеп кој бил непосредно до брегот, му се слошило и паднал во водата, информира МВР.

Од присутните граѓани бил изваден од водата и му била укажана помош, по што пристигнала екипа од Итна медицинска помош и бил пренесен во Општа болница Охрид, каде била констатирана смрт. Извршен е увид.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Загина велосипедист во Гостивар удрен од камион мешалка

Редакција

Бидете внимателни при посетите на Водно: Зголемен ризик од пожари заради високите температури

Редакција

Тројца го тепале во дисконт на Аминта Трети

Редакција