еМагазин
Image default
Локално

Се запали „Јагуар“ кај Блаце

На 29.08.2018 година во 20,02 часот пријавено е дека на „Јадранска магистрала“ пред Граничен премин “Блаце” во движење се запалило патничко моторно возило „Јагуар“ со француски национални ознаки, управувано од Б.М.(37) од Франција, информира МВР.

Истиот додека се движел со возилото, дошло до опожарување во надворешниот дел во пределот на клима уредот, а потоа избил пожар и во внатрешноста. Пожарот е изгаснат, повредени лица нема.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Го натепале и му го кршеле возилото по недоразбирање во сообраќајот

Редакција

(Фото) Градоначалниците од Источниот регион на ноќно скијање на Пониква за промоција на туристичката понуда

Редакција

Само во Македонија: Украден паричник од починато лице од Ковид-19 во клиничкиот центар во Скопје

Редакција