еМагазин
Image default
Локално

Струмичанка тешко повредена по удар од велосипед

На 27.01.2020 во 14.00 часот на ул.,,Ката Поцкова’’ во Струмица велосипед удрил во пешак Ц.Т.(68) од Струмица, по што велосипедистот го напуштил местото на незгодата. Ц.Т. се здобила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во Медицинскиот центар Струмица за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Струмица.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава против 40-годишниот С.Ј. кој со „мерцедес“ усмрти полицаец

Редакција

Полицаец од Битола свирепо убил сограѓанин: Го застрелал, па го запалил

Никола Осило

Обвинет за убиство сакал со лажен идентитет да се врати во Македонија

Никола Осило